wrz 16 2014

Wyjaśnienie działania gps


Komentarze: 0
GPS jest to system satelitarny, który stosowany jest do precyzyjnego a przy tym dość szybkiego określenia położenia geograficznego. Jeszcze do niedawna przeznaczony wyłącznie dla potrzeb wojskowych w dzisiejszej dobie znajduje olbrzymią ilość zastosowań  jako monitoring pojazdów firmowych lub do celów prywatnych w formie nawigacji samochodowej, motocyklowej a także wykorzystywanej w turystyce.
Tradycyjny lokalizator GPS wykorzystuje pracę aż dwudziestu czterech satelitów krążących na orbicie ziemskiej, które zachowują się jak nadajnik GPS emitujący ciągły sygnał w dowolnym czasie oraz miejscu bez względu na panujące warunki atmosferyczne. Za obliczenie dokładnej pozycji odbiornika odpowiada wbudowany w urządzenie specjalny mikroprocesor, który charakteryzuje  olbrzymią mocą obliczeniową. Przy zastosowaniu odbiorników GPS, które są wyposażone w zaawansowane rozwiązania technologiczne mogą wystarczyć tylko informacje emitowane przez 3 satelity okrążające kulę ziemską natomiast w przypadku mniej rozbudowanych urządzeń konieczny jest pomiar nadawany przez jeszcze jedną satelitę.
Cieszący się coraz większą popularnością monitoring pojazdów jest świetnym rozwiązaniem w pierwszej kolejności stosowanym w zarządzaniu taborem samochodowym. Możliwość odbierania sygnału jaki jest nadawany przez satelity przez odbiorniki GPS zainstalowane w samochodach pozwala nie jedynie określić dokładną ich pozycję w rzeczywistym czasie ale także stanowi doskonałe zabezpieczenie transportowanego towaru jak również umożliwia przeanalizowanie przejechanej drogi w celu wytyczenia w przyszłości najekonomiczniejszej dla funkcjonowania przedsiębiorstwa trasy.
Do tej pory nie pojawił się jeszcze żaden komentarz. Ale Ty możesz to zmienić ;)

Dodaj komentarz